נעים מאד,

סיגל רוזנפלד, אדריכלית, יועצת, מלווה ובודקת בנייה ירוקה מטעם מכון התקנים והמשרד להגנת הסביבה.. 
מוסמכת (M.A) בתכנון בר-קיימה ואנרגייה בבניין. 

בעלת תואר (DPLG) מביה"ס הגבוה לאדריכלות ותכנון ערים  בפריז.

 

 

כיצד הגעתי לעולם הבנייה הירוקה?

          

נמשכתי לאומנות. ציירתי ועסקתי באומנות מגיל מאד צעיר. עקב עבודתו של אבי, עברנו בכל כמה שנים למדינה אחרת וכך נחשפתי לתרבויות ושפות רבות.

יחד עם משיכה לאסתטיקה, הבנתי שאדריכלות אינה רק עניין של צורה וצבע. התחלתי ללמוד ב'אורט' עיצוב פנים ונמשכתי לשרטוט טכני תלת-מימד, פרספקטיבה ומודלים. עבדתי כשרטטת במשרדי אדריכלים אולם מהר מאד פיתחתי סקרנות לעולם התכנון והעיצוב האורבני.

 

ב-1997 סיימתי לימודי אדריכלות ובינוי ערים בביה"ס הגבוה לאדריכלות בפריז, צרפת ואני בעלת תואר ראשון ושני בתכנון ובינוי ערים. במהלך החיפוש אחר נושא לפרוייקט גמר, הגעתי לשדה בוקר. התוודעתי לתכנון ביו-אקלימי והוקסמתי מהמדבר ומהעקרונות המאפשרים ניצול של משאבי טבע וחומרים טבעיים בבניין. בחרתי לתכנן שכונה סולארית לחוקרים וסטודנטים. 

עם סיום  התואר הראשון השתלבתי במספר משרדי אדריכלים והתמחתי בתכנון וניהול פרוייקטים למגזר העיסקי ולצה"ל. 

לאחר מספר שנים חזרתי לשדה בוקר, הפעם  כדי לגור בעצמי בשכונה הסולארית הראשונה במכון לחקר המדבר כסטודנטית לתואר שני בבנייה משמרת אנרגייה ותכנון בר-קיימה.

בהמשך, התקבלתי לעיריית נתניה באגף ההנדסה. במהלך העבודה ברישוי, השתתפתי בפעילות הפורום ה-15 וקידמתי את האוגדן העירוני לבניה ירוקה בנתניה.

 

בשנת 2010, עקב החלטת המשרד להגנת הסביבה לפתוח רוויזיה לתקן הבנייה הירוקה, גוייסתי לרכז את התהליך. במשך 7 שנים, טייבתי, ערכתי חומרים מקצועיים רבים שהכתיבו את תוכנו של התקן ואת מוכנות השוק להטמעתו.

כמו-כן, הוסמכתי כמלווה ובודקת בנייה ירוקה מטעם מכון התקנים והמשרד להגנת הסביבה.

 

אני בעלת נסיון עבודה במשרדים ובמוסדות, במסגרתם התמחתי בתכנון, רישוי ובתקינה לאומית ובינלאומית השואפת למזער השפעות סביבתיות של בנייה ולקדם התייעלות אנרגטית ובריאות בבניינים.

כיום, אני משלבת לימודים, הוראה, אדריכלות וליווי בנייה ירוקה:

כדוקטורנטית באונ' בן-גוריון, אני חוקרת את תחום האור בבניין והשפעתו על בריאות המשתמשים.

 

כמרצה  ומרכזת קורסים לבנייה ירוקה, אני מכשירה סטודנטים לתכנון רגיש המכבד את ערכי הקיימות ותורם לבריאות ואיכות חיים בסביבה הבנוייה.

 

כמלווה בנייה ירוקה, אני משלבת את ידיעותי מתחום האדריכלות ועוזרת לאדריכלים, יזמים, קבלנים ובונים מהמגזר הפרטי להטמיע את דרישות התקן באופן מהיר ואפקטיבי.

 

כאדריכלית, אני מביאה לידי ביטוי תכנון המספק פתרונות אדריכליים אינטגרטיביים, לקיימות ובריאות. 

אני מאמינה בליווי קשוב לצרכי הלקוח, התאמה לשוק הבנייה בדגש על חיסכון כלכלי, חומרים ופרטים מוקפדים, איכות אוויר ותאורה נכונה ליצירת מעטפת חסכונית, המשרתת את עקרונות הבנייה לשמירה על סביבה איכותית, הרמונית ומיטיבה.

 

תואר שני בלימודי מדבר - תכנון מודע אנרגייה, אקלים וסביבה.